Zapraszamy w podróż po historii tatuowania!

Wyruszmy razem w ekspedycję po fascynującym świecie tatuowania. Zanurzmy się w tradycjach odległych cywilizacji, zgłębmy symbolikę oraz tajemnice tatuaży, poznając niezwykłe opowieści, które zapisały się na przestrzeni wieków na skórach naszych przodków. Przygotuj się na niesamowitą przygodę, która przeniesie Cię w czasie i przestrzeni — od starożytnych cywilizacji do współczesnych subkultur.

Historia tatuażu

Zanurz się w kulturze, wierzeniach i codziennym życiu starożytnych Egipcjan i ich związkiem z tatuowaniem. Poznaj dominujące w tatuażach symbole i dowiedz się, jakie pełniły funkcje. Odkryj dawno zapomniane narzędzia i techniki tatuowania oraz wiele innych fascynujących faktów na temat egipskich tatuaży.
Tatuowanie w Afryce ma długą i złożoną historię, pełną znaczenia społecznego i symboliki duchowej, które zasługują na uwagę. Zapraszam do wspólnej podróży w czasie po historii afrykańskiego tatuażu.
Zapraszam Cię na podróż w czasie, która pozwoli nam zgłębić dwa kontrowersyjne przypadki najstarszych dowodów na tatuowanie w znanych nam dziejach ludzkości i odpowiedzieć na gruntowne pytanie: Kiedy powstał najstarszy tatuaż świata?